Oratorij 2020

Tretji teden avgusta je bil v Pišecah preživet v duhu oratorija z geslom »Zaupam, zato si upam!«. To leto je bilo, kljub drugačnim okoliščinam, še posebej nepozabno, saj so oratorijski dnevi na pišeških tleh potekali že peto leto zapored. Otroci in animatorji smo skozi cel teden preko igre spremljali zgodbo o Esteri, lepi perzijski kraljici judovskega rodu, ki je z odgovornostjo in zaupanjem v Boga svoje ljudstvo rešila pred pogubo. Igri so sledile še kateheze, kjer smo spoznavali pomembne vrednote, ki so zaznamovale Esterino življenje: lepota, odgovornost, post, zaupanje in hvaležnost. Sledile so raznovrstne delavnice, kjer so se otroci preizkusili v ustvarjalnih, miselnih pa tudi gibalnih spretnostih. Vrhunec dneva je predstavljala velika igra pri kateri smo se otroci in animatorji pomerili v športnih aktivnostih. V torek so nam dan s svojim obiskom popestrili vojaki Slovenske vojske, v sredo pa smo se pogumno odpravili na najvišji vrh brežiške občine - Špiček. Ob poti nazaj smo pri gradu, v Pišecah, imeli priložnost za Sv. spoved, dan pa smo zaključili z darovanjem Svete maše. V petek nismo pozabili na starejše iz Doma upokojencev v Brežicah. Čeprav osebni obisk letos ni bil mogoč, smo za njih pripravili krajši video prispevek o dogajanju na oratoriju in skromna darila. Oratorij smo zaključili s Sveto mašo, ki jo je daroval domači g. župnik, Gregor Majcen. Vrednota zadnjega dneva je bila hvaležnost, zato ob zaključni daritvi ni manjkalo zahvale vsem, ki so pripomogli pri soustvarjanju in izvedbi oratorija. Največja hvala je šla Bogu, našemu najpomembnejšemu členu, ki je poskrbel ne le za lepo vreme, temveč tudi za nepozaben oratorij.

Zahvaljujemo se vsem dobrotnikom, ki so podprli oratorij:

Župnija Pišece,

Občina Brežice,

Osnovna šola Maksa Pleteršnika Pišece,

Vinogradniško društvo Pišece,

Grad Pišece,

Podjetje E-Stil,

Družina Ivančič,

Družina Omerzel.

Slike - ponedeljek 17. 8. 2020

Slike - torek 18. 8. 2020

Slike - sreda 19. 8. 2020

Slike - četrtek 20. 8. 2020

Slike - petek 21. 8. 2020

Oratorij 2019 - IMAŠ MOČ

V Pišecah je od 1. 7. – 5. 7. 2019 pri župnijski cerkvi potekal četrti oratorij. Udeležilo se ga je 60 otrok, zanje pa je poskrbelo 13 animatorjev, g. župnik, ga. katehetinja ter gospodinje, ki so priskočile na pomoč v kuhinji. Letošnji junak je bil Peter Klepec, šibak fant iz Osilnice, ki mu je Bog podaril moč, da se je lažje spopadal z vsakdanjimi težavami. Naš dan se je začel z dvigom zastave, ob katerem smo prepevali oratorijsko himno. Sledila je dramska igra o Petrovem življenju, kateheze in številne delavnice, v katerih so se otroci lahko preizkusili v najrazličnejših spretnostih. Po kosilu je bil čas za sprostitev ali  za 'igre po otočkih', kot jim pravimo mi, nato pa je sledila velika igra. V torek so nas obiskale gospe iz Centra za krepitev zdravja Brežice in nam popestrile dan s poučnimi delavnicami. V sredo smo peš iz Pišec poromali na Svete gore nad Sotlo, kjer smo imeli priložnost za spoved. Sveto mašo ob zaključku romanja so darovali g. Zvonko Podvinski, misijonar na Švedskem, g. Damjan Kejžar, tamkajšnji duhovnik ter pišeški g. župnik, Gregor Majcen. V petek smo obiskali starejše v Domu za ostarele v Brežicah, jim skupaj zapeli nekaj pesmi, zaigrali dramsko igro in podarili skromna darila naših rok, ki smo jih izdelali na delavnicah. Oratorij smo zaključili s Sveto mašo, ki jo je daroval g. župnik Gregor Majcen, ter se Bogu zahvalili, da smo druženje preživeli brez poškodb, za pridne otroke, skrbne animatorje in čudovito preživet teden, ki nas je obogatil z veliko novimi izkušnjami ter poglobljenimi prijateljstvi.

Animatorji

Slike - ponedeljek 1. 7. 2019